Doručení do 48hDoručení do 48h Garance originality a nejlepších cenGarance originality a nejlepších cen Výměna tovaru do 30 dnůVýměna tovaru do 30 dnů Slevy až do výše 80%Slevy až do výše 80% Doručení zdarma nad 2500KčDoručení zdarma nad 2500Kč
SlovenskyČesky

Fakta, která jste o módě netušili

Vytvořené: 15.08.14

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Móda je úchvatná, fascinující a nestárnoucí. Koukni na těchto 7 neskutečných faktů, které si o ní nevěděla, i když ji tak miluješ.

Nejbohatší návrhář

Nejbohatším módním návrhářem je italský návrhář Giorgio Armani. Oděvy, hodinky, parfémy, zboží pro domácnost a hotely - to vše nese jeho jméno. Jeho majetek se odhaduje na neuvěřitelných 5 300 000 000 dolarů (3,3 miliardy liber). Pche!

Největší módní přehlídka

Podle Guinnessovy knihy rekordů byla největší přehlídka, co se počtu diváků týče, prohlídka Victoria´s Secret Fashion Show, která se konala v Cannes 18. května 2000 a sledovalo ji více než dva miliony lidí po celém světě, kteří jsou přihlášeni na VictoriasSecret.com . Na molu se tehdy předvedly modelky jako Tyra Banks, Karen Mulder a Stephanie Seymour a moderátorského žezla se ujala Elizabeth Taylor a Elton John.

Nejstarší profesionální modelka:

Nejstarší profesionální modelkou je podle knihy rekordů Daphne Self (UK), která oslavila již své 86 narozeniny. Kariéře modelky se věnuje více než 60 let a předváděla a pracovala pro Dolce & Gabbana, Gap, Nivea, Olay, Tata-naka a Michiko Koshino. Fotky této modelky byly zveřejněny ve Vogue či Marie Claire a spolupracovala s takovými módními fotografy jako Mario Testino, Nick Knight či David Bailey.

Největší módní zastoupení:

Benetton Group prodává zákazníkům ve více než 120 zemích prostřednictvím 6 000 prodejen a firem. Benetton prodá přibližně 150 milionů oděvů za rok. Máš i ty nějaký jejich kousek?

 

60 lidí v kalhotkách

Toto je trochu ulítlý rekord, avšak s ušlechtilým cílem. Polosvlečení lidé se nacpali do velkých kalhotek v ulicích Londýna, aby upozornili na chudobu a špatné pracovní podmínky v módním průmyslu. Samozřejmě, byli zapsáni do Guinnessky. Kde skončili kalhotky, netušíme.

Sárí za sto litrů

Nejdražší sárí, za 100 000 dolarů, vyrobila společnost The Chennai silks. A proč je tak drahé? Inu, tradiční hedvábí je zdoben zlatem, diamanty, rubíny a dalšími drahými kameny. No nekup to!

Módní ikona Barbie

Kdo by neznal, a možná i nemiloval, panenku Barbie ??? Tato paní to však trošičku přehnala a pořídila si je hned 15 000 kusů (různých, samozřejmě). Pokud byste se chtěli pohrát, navštivte v Německu Bettinu Dorfmann - majitelku největší sbírky panenek Barbie.

 

Foto a info zdroj internet

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Otvoriť panel
Newsletter
Nepromeškejte
nejvýhodnější
nabídky
Buďte jako první
informováni
o novinkách,
akcích a slevách

Next 176