Doručení do 48hDoručení do 48h Garance originality a nejlepších cenGarance originality a nejlepších cen Výměna tovaru do 30 dnůVýměna tovaru do 30 dnů Slevy až do výše 80%Slevy až do výše 80% Doručení zdarma nad 2500KčDoručení zdarma nad 2500Kč
SlovenskyČesky

Jak se chránit před sluncem? Toto jste jistě nevěděli

Vytvořené: 17.07.14

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Každý z nás, kdo vyráží během léta k moři, myslí (tedy alespoň doufáme) na ochranu před slunečními paprsky, a to v podobě opalovacího krému s vysokým UV faktorem. Mnozí z nás však zapomínají, že i u nás svítí ostré slunce. Při koupání či běhání na zahradě často na tuto ochranu zapomínají. Nechceme vás strašit, ale melanom je jedním z nejzhoubnějších nádorů, a proto ho nelze podceňovat. Kromě neustále se zvyšujícího počtu melanomů se zvyšuje i počet alergií na slunce.

4 pravidla správného opalování

  1. Kupujte si opalovací krémy s faktorem vyšším než je 20. Pokud máte tmavší pleť, od začátku léta, a také na dovolené se natírejte krémem s faktorem 20. Na konci dovolené můžete používat krém s faktorem 15. Pokud je vaše pleť světlá, nepoužívejte ochranný faktor nižší než 50. Krém s takovým faktorem je vhodný i pro děti.

 

  1. Krém s ochranným faktorem nanášejte 20 minut před sluněním, protože až po této době začne působit fotoprotekce. Ochrana následně trvá asi 4 hodiny, záleží však na vaší aktivitě. Pokud se často koupete, třeba se natírat již po dvou hodinách.

Postavte se na pláži na slunce a pokud je váš stín menší než vy, zalezte do chládku.

  1. Nezapomínejte natírat i uši, zadní stranu nohou a rukou, pokud máte krátké či vypnuté vlasy, tak i krk či nárty na nohou. Samozřejmostí je neslunit se v době od 11.00 do 15.00 hodin. Pokud si řeknete, že nebudete stále koukat na hodiny, máme pro vás jednoduchý trik. Postavte se na pláži na slunce a pokud je váš stín menší než vy, zalezte do chládku.

Člověk by na jedno namazání měl použít přibližně sedm lžic opalovacího krému.

  1. Nepoužívejte staré krémy! Pokud vám z minulého léta zůstal krém s vysokým UV faktorem a vy ho chcete tohoto roku zužitkovat, nedělejte to. Ochranné látky v něm již nemusí fungovat. A ještě jedna rada. Člověk by na jedno namazání měl použít přibližně sedm lžic opalovacího krému, aby byla ochrana účinná.

Pokud vyrážíte k moři, nebo jen na koupaliště, myslete i na péči po opalování. Vyberte si gel či mléko s panthenolem, kteří uklidní vaši červenou pokožku.

Opálení není pro krásu

Pokud si myslíte, že opalování je jen pro ten nádherný efekt, mýlíte se. Jde o to, že UV záření stimuluje kožní buňky. Ty se však aktivují pouze při nebezpečí. Zhnědnou, čímž vytvoří jakýsi kryt, který chrání jejich jádro. Zhnědnutí je tedy jakási ochrana buněk pro nebezpečným zářením.

 

 

Foto zdroj: http://3.bp.blogspot.com/

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Otvoriť panel
Newsletter
Nepromeškejte
nejvýhodnější
nabídky
Buďte jako první
informováni
o novinkách,
akcích a slevách

Next 176