Doručení do 48hDoručení do 48h Garance originality a nejlepších cenGarance originality a nejlepších cen Výměna tovaru do 30 dnůVýměna tovaru do 30 dnů Slevy až do výše 80%Slevy až do výše 80% Doručení zdarma nad 2500KčDoručení zdarma nad 2500Kč
SlovenskyČesky

Kdo určuje co se nosí?

Vytvořené: 03.01.13

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Kdo určuje co se nosí?

 
S příchodem Nového roku všichni přehodnocujeme předcházející období, úspěchy, neúspěchy, dáváme si nové předsevzetí, cíle, přemýšlíme nad tím co bychom v Novém roce chtěli změnit, zlepšit, a to ať už v životním stylu, práci nebo v našem vzhledu. Nedílnou součástí našeho vzhledu je naše oblečení. Ne pro nic za nic se říká šaty dělají člověka.
 
Pro mnohé z nás je móda a krása doslova jako posedlost. Pokud do této skupiny patříte i vy, tak pak je vysoká pravděpodobnost, že trávíte značné množství času snahou o to, aby cokoliv co si dáte na sebe bylo módní. V minulosti byla móda vyhrazena pro lidi, kteří pracovali v módě, ve skutečnosti se netýkala široké veřejnosti. S měnící se dobou se čím dál více žen ale i mužů začalo zabývat tím, zda je jejich oblečení módní, trendy, zda se to nosí.
 
Víte kdo určuje co je trendy, a rozhoduje o tom co je v módě, co je považováno za pěkné, co se stane hitem a co všichni potom nosíme?
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se některé barvy, styly, doplňky, které bychom si nikdy předtím ani jen nevšimli a už vůbec na sebe nedali náhle staly oblíbenými mezi všemi kolem Vás?
 
Módní návrháři a módní legendy jako Prada, Gucci a Chanel, razí cestu v ovlivňování vnímání módy. Tito návrháři vytvářejí a udávají trendy v módě a jsou schopni získat široké obecenstvo prostřednictvím své značky, módních přehlídek, výstav, časopisů a fotografií, které prezentují jejich kolekce a nejnovější výmysly. I když některé z jejich kousků se mohou zdát šokující a nenositelné, značky přitahují lidi a ti si přizpůsobují jejich designy na běžné nošení.
 
Nárůst masmediální komunikace také výrazně přispěl k rozvoji smyslu pro módu. Lidé následují to co vidí v populárních televizních pořadech, filmech, časopisech a také pozorně sledují celebrity a řídí se jejich módními trendy, chtějí se podobat svým idolem. Každá žena chce být krásná a vypadat jako Hollywoodská hvězda Například, šaty, které měly oblečené celebrity jako Jennifer Lopez nebo Kate Hudson, přilákal tolik mediální pozornosti, že se stanou okamžitě trendům. Top hvězdy, jako Jessica Simpson a Lady Gaga, jsou na čele módní scény, neustále ovlivňují a přinášejí nové módní trendy.
 
V těchto dnech se mnoho žen i mužů usiluje o uznání okolí právě prostřednictvím svého oblečení, "outfitu". Většina našich činů a projevů je ovlivněna tím, co si ostatní mohou o nás myslet, víc než tím v čem se cítíme pohodlně. I když někteří módní lídři radí lidem, že by měli nosit to co jim je pohodlné a nevěnovat pozornost tomu co si ostatní myslí, jen málo lidí má dost odvahy ignorovat intenzivní veřejnou kontrolu. Přesto jsou mezi námi i racionální spotřebitelé, kteří dívají především na pohodlí a kvalitu jejich oblečení a upřednostní tyto parametry před módností a tím co je trendy. Jiní berou svůj oděv jako formu výtvarného projevu, který informuje ostatní o jejich myšlenkách, životním přesvědčení a postojích.
 
Překvapivě právě tito zákazníci, nutí módních designérů měnit trendy. Módní návrháři jsou nuceni sledovat jejich preference a formovat designy požadavkům trhu. Konec konců, je to zákazník, kdo rozhoduje ve svobodném tržním hospodářství. Každý se sám za sebe rozhoduje o tom co chce nosit a které kritérium převáží. Jen styl, který odráží přesvědčení nositele a v němž se cítí pohodlně bude skutečně módní. Tak nebojte se sáhnout po kouskách věci ve kterých se cítíte dobře. :)
 
Mnoho takových kousků najdete i na stránkách www.outlet24.sk/cz.
 
 
 
Kdo určuje co se nosí? Kdo určuje co se nosí?

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Otvoriť panel
Newsletter
Nepromeškejte
nejvýhodnější
nabídky
Buďte jako první
informováni
o novinkách,
akcích a slevách

Next 176