Doručení do 48hDoručení do 48h Garance originality a nejlepších cenGarance originality a nejlepších cen Výměna tovaru do 30 dnůVýměna tovaru do 30 dnů Slevy až do výše 80%Slevy až do výše 80% Doručení zdarma nad 2500KčDoručení zdarma nad 2500Kč
SlovenskyČesky

Máte zpomalený metabolismus? Takto ho zrychlete!

Vytvořené: 28.07.14

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Ale jak zjistíte, co váš metabolismus dokáže? Zkuste si zavzpomínat. Když jste byli dítě, měli jste raději sprint, který vás sice unavil, ale zase jste se rychle probrali? V takovém případě spaluje váš metabolismus lépe cukry. Pokud jste však jako dítě upřednostňovali vytrvalostní sporty, či dlouhé túry, pravděpodobně váš metabolismus lépe spaluje tuky.

Tímto zjištěním budete vědět, čeho se máte vyvarovat a naopak, co se vám až tak neukládá na bocích a břiše.

Jak zrychlit metabolismus?

Ať už jste takový, nebo takový typ, rychlý metabolismus vám pomůže udržet se ve formě. Proto jsme pro vás vybrali několik rad:

 

  1. Jezte pravidelně, menší porce

Ideální je snídat, svačit, obědvat, svačit a večeřet ve stejnou dobu každý den (jíst každé 2 až 3 hodiny). Nesmíte se však přecpávat do prasknutí. Tělo si na takový režim zvykne a nebude "dělat zásoby", pro jistotu.

  1. Ryba denně

Dopřejte si denně přísun omega 3 mastných kyselin. Díky nim se zrychlí váš metabolismus až o neuvěřitelných 25 procent. Ideální samozřejmě přijímá omega 3 kyseliny v přirozené formě, tedy jíst ryby.

  1. Pozor na stres

Ne, nechceme mluvit o tom, že stres je spouštěčem mnoha nemocí, ale naopak o tom, že metabolismus začíná fungovat "na plné obrátky", když se náš organismus uklidní, to znamená, nerozrušujte se zbytečně.

  1. Cvičení

Nyní asi neřekneme nic nového, ale tedy: cvičením zrychlíte metabolismus. Pokud se však zaměříte na stehna a zadek, zrychlíte metabolismus více. Jde totiž o to, že čím větší svaly posilujete, tím rychlejší metabolismus bude.

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Otvoriť panel
Newsletter
Nepromeškejte
nejvýhodnější
nabídky
Buďte jako první
informováni
o novinkách,
akcích a slevách

Next 176