Doručení do 48hDoručení do 48h Garance originality a nejlepších cenGarance originality a nejlepších cen Výměna tovaru do 30 dnůVýměna tovaru do 30 dnů Slevy až do výše 80%Slevy až do výše 80% Doručení zdarma nad 2500KčDoručení zdarma nad 2500Kč
SlovenskyČesky

Outlet 24 radí: Jak se správně změřit

Vytvořené: 06.11.14

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Pokud i ty miluješ nákupy (a nejen ty přes internet) je důležité, aby si poznala svoji správnou velikost. Podle obvodu prsou, pasu a boků zjistíš, jestli máš velikost 36, 38, 40, 42 ... Důležité však je správně se změřit. Jak na to?

Vždy se měř ve spodním prádle, nestahuj břicho ani nevytŕčaj prsa. Měř se vždy krejčovským metrem. A stůj rovně.

Obvod prsou: Metr vždyť přes najvystúplejšiu část prsou. Dej pozor, aby na zádech nesklouzl. Při měření ho přendej přes sobě a chyť palcem a ukazováčkem tak, aby byl palec při těle. Zapiš si naměřenou hodnotu. Při nákupu podprsenek je důležitý i obvod pod prsy. Ten by se měří při výdechu.

Obvod pasu: Obvod pasu se měří v nejužší části pasu, neprehýbaj se při tom ani nestahuj břicho. Rovněž se metr drží jednou rukou a tak, aby byl palec při těle. Poznamenej si naměřenou hodnotu.

Obvod boků: Obvod boků se měří přes najvystúplejšiu část hýždí. Zatímco jsme doposud měřili sami sebe zepředu, teď by se měl metr spojovat boku. Opět připomínáme držení metru mezi palcem a ukazováčkem jedné ruky.

Vnější délka nohavic: Měří se tak, že si v pase uviažeš šňůrku a od ní vedete metr po boku nohy až po konec chodidla.

Vnitřní délka nohavic: Ta se měří od rozkroku po zem, a tedy z vnitřní strany nohy.

Délka rukávu: Délka rukávu se měří od krku (při raglánových rukávech) po zápěstí, přičemž metr vědět přes mírně ohnutý loket. Častěji se délka rukávu měří od ramene, přes mírně ohnutý loket po zápěstí.

Délka šatů: Délka šatů se měří od ramene po zem + přidány cm kvůli podpatkem. Pokud je u výrobku uvedena délka šatů, zjistíš ji stejně vedením metru od ramene, po tu kterou uvedenou délku, pozor, nepředkláněj se.

Délka zad: Měří se nejčastěji při košilích, od spojnice mezi rameny až po záď. Resp. pokud je u zboží uvedena délka košile, metr si přilož ke konci límce a směrem dolů až po konkrétní hodnotu. Takto zjistíš pokud ti bude košile sahat.

Naměřené hodnoty si zařadíš podle tabulky a zjistíš velikost. Pozor, různé stránky mohou mít jiné velikostní tabulky, zejména zahraniční. Proto si vždy před objednáním zboží prověř své rozměry z jejich tabulkou velikostí tabulkou!

Tabulka velikostí ženy

Tabulka velikostí muži

Tabulka velikostí děti

 

Foto zdroj internet

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Otvoriť panel
Newsletter
Nepromeškejte
nejvýhodnější
nabídky
Buďte jako první
informováni
o novinkách,
akcích a slevách

Next 176