Doručení do 48hDoručení do 48h Garance originality a nejlepších cenGarance originality a nejlepších cen Výměna tovaru do 30 dnůVýměna tovaru do 30 dnů Slevy až do výše 80%Slevy až do výše 80% Doručení zdarma nad 2500KčDoručení zdarma nad 2500Kč
SlovenskyČesky

Poškozené nehty? Jak se o ně starat

Vytvořené: 11.04.14

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

V dnešní době je přímo nutností mít pěkně upravené nehty. Ne, nemusíte hned běžet do salonu a dát si nalepit ty umělé. V módě je stále decentní francouzská manikúra. Co však v případě, pokud máte poškozené nehty? Zde je několik rad.

 

Pozor na chemikálie

Mycí prostředky na nádobí, okna, nábytek či podlahu poškozují nejen pokožku rukou, ale i nehty. Pokud právě vypozorujete poškození nehtů po použitý různých saponátů, neváhejte ani chvíli a běžte si koupit gumové rukavice. Kromě toho myslete i na péči o ruce a nehty v podobě výživového krému s vitamíny. Pro zdravé nehty je důležité železo - na lámavé nehty, zinek - na bílé skvrny či zanícené nehtové lůžko a B12 - na suché a tmavé nehty.

Bílé skvrny na nehtech

Jak jsme již zmínili, pokud vás trápí bílé skvrny na nehtech, dodejte tělu zinek. Tyto skvrny se netvoří vlivem nějaké choroby, ale mírným poškozením nehtové ploténky. Stát se to může při úderu, ale i při manikúře. Bílé skvrnky na nazývají leukonychia a vzniknout mohou i jako alergická reakce na lak. Vzniklých bílých skvrnek se nijak nezbavíte, musí pouze odrůst.

Žluté nehty

Pokud vás trápí zažloutlé nehty, může to mít několik příčin. Ta nejznámější je asi kouření. Další příčinou může být použití červeného laku na nehty. Pozor však, žluté nehty může způsobit i porucha ledvin, dýchacího systému, dokonce se vyskytují i ​​u lidí s HIV či u těch, kteří užívají tetracyklinová antibiotika. Chcete-li odstranit tento problém, musíte nejprve zjistit, co ho způsobuje.

 

Jak se tedy starat o nehty, aby byly krásné?

Nehty si nejprve upravte

Všechny nehty by měly být stejné délky a tvaru. Pokud tedy máte polámané a poničené nehty, zkraťte je na minimum a jemně zapilníkujte.

Pilování

Používejte jemný, papírový pilník. Pokud jsou vaše nehty opravdu velmi oslabené a lámavé, používejte skleněný pilník. Naopak vyhýbejte se pilníkem kovovým. Pilník mějte vždy při sobě, v kabelce, v kanceláři, tak při poškození, zlomení nehty můžete hned zasáhnout.

Krémy

Důležitá při péči o nehty je hydratace. Používejte každý den kvalitní krém na ruce s obsahem vitamínů. Pokud máte popraskané nehtové lůžko, používejte i krém speciálně určený pro ošetřování této části. Jednou týdně si dopřejte zábal na celé ruce, nebo navštivte nehtové studio, kde vám udělají kompletní manikúru.

Laky

Používejte v první řadě kvalitní podkladový lak. Vaše nehty budou nejen pevnější, ale i méně límavé a nebudou po použití barevného laku žloutnout. Tyto laky obsahují vitamíny či proteiny, které také pomáhají vašim nehtům. Pozor však, klasický průsvitný lak není podkladový! Samozřejmě, na podkladový lak používejte kvalitní vrchní lak.

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Otvoriť panel
Newsletter
Nepromeškejte
nejvýhodnější
nabídky
Buďte jako první
informováni
o novinkách,
akcích a slevách

Next 176