Doručení do 48hDoručení do 48h Garance originality a nejlepších cenGarance originality a nejlepších cen Výměna tovaru do 30 dnůVýměna tovaru do 30 dnů Slevy až do výše 80%Slevy až do výše 80% Doručení zdarma nad 2500KčDoručení zdarma nad 2500Kč
SlovenskyČesky

Velikonoční inspirace

Vytvořené: 09.04.14

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Každý rok, v březnu či dubnu, slavíme Velikonoce. Je to nejvýznamnější křesťanský svátek, protože oslavujeme zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Nechceme však hovořit o Velikonocích, ale spíše o její symbolech. Věděli jste, proč je symbolem Velikonoc vajíčko? Protože v mnoha kulturách představuje život, plodnost a vzkříšení. Proto se během Velikonoc začali vajíčka jíst a ozdobovat. Dalším symbolem i v našich končinách je beránek. V křesťanství je právě beránek jedním ze symbolů Ježíše Krista - beránek, obětovaný za spásu světa. Zajíc, další symbol Velikonoc, má původ v pohanských rituálech, kterými oslavovali příchod jara. Podobně je tomu i při důvěrně známém pomlázku. Ať už slavíte velikonoční svátky podle křesťanských zvyků, nebo ne, nabízíme vám několik krásných inspirací. Zde jsou:

 

Předchozí | Následující | Zpět na seznam článků

Otvoriť panel
Newsletter
Nepromeškejte
nejvýhodnější
nabídky
Buďte jako první
informováni
o novinkách,
akcích a slevách

Next 176